Люксембург и България играят при 0:0 в контролна среща, стартирала в 16:00

...

НА ЖИВО: Люксембург - България 0:0, отмениха гол на Делев

Люксембург и България играят при 0:0  в контролна среща, стартирала в 16:00 часа на " Стад де Люксембург ".

Евентуален триумф ще бъде трети следващ на непознат терен и общо четвърти за " трикольорите ". Предишните два бяха като посетител бяха над Северна Македония с 1:0 в Лига на нациите и с 2:0 над Кипър в контрола.

Срещата ще може да наблюдавате минута по минута на Gong.bg

След единствено 120 секунди игра Десподов опита удар от фал, само че Шьон парира. 14 минути по-късно още веднъж играчът на Лудогорец проби мощно през центъра и когато изглеждаше подготвен да стреля рисково, сбърка с паса към Спас Делев.

В ответната офанзива домакините си завоюваха корнер, след който Махмутович стреля с глава, а топката мина около левия дирек на Вуцов. Три минути по-късно Десподов изведе Делев самичък против Шон със страховит пас, а опитният нападател преодоля вратаря, само че топката се удари в ръката му и последвалото попадение бе анулирано.

В 22-ата минута родните национали сътвориха първия си късмет от статично състояние. Десподов залъга двама след късо осъществяване на корнер и качи топката на главата на Антов, само че бранителят на Монца не съумя да насочи добре топката с тил към вратата.

LIVE / Люксембург - България 0:0

Люксембург:  Ралф Шон, Лоран Янс, Максим Шано, Енес Махмутович, Мика Пинто, Матиас Олсен, Леандро Барейро, Флориан Бонерт, Винсент Тил, Данел Синани, Алесио Курчи

Селекционер: Люк Холц

България:  Светослав Вуцов, Йоан Стоянов, Петко Христов, Валентин Антов, Антон Недялков, Димитър Велковски, Илия Груев, Филип Кръстев, Радослав Кирилов, Спас Делев, Кирил Десподов

Селекционер: Младен Кръстаич